JIAOGULAN (PENKIASKIAUTĖ DRIEKĖ)


GYNOSTEMMA PENTAPHYLLUM

JIAOGULAN (PENKIASKIAUTĖ DRIEKĖ) - tikras pietų Kinijos perlas jau Lietuvoje! Savo gydomosiomis savybėmis šis augalas (lot. GYNOSTEMMA PENTAPHYLLUM) žinomas labai seniai, bet rimtai tyrinėti pradėtas tik praeito amžiaus septintame dešimtmetyje..

Penkiaskiautė driekė auga natūraliai kalnuose Junanio provincijoje (Kinija) jau tūkstančius metų. Vietiniai gyventojai ne tik geria iš jos pagamintą arbatą, bet naudoja kaip maisto produktą ar maistą skaninančia žolele. Kinijoje jis vadinamas "nemirtingumo žole", "ubagų ženšeniu", "šimtamečių žole" ir t.t. Yra pastebėta, kad ten kur ji gausiai vartojama, labai daug ilgaamžių

Iš šio augalo pagaminta arbata ne tik naudinga sveikata, bet ir labai skani. Ją geriant juntamas ir saldumas, ir kartumas, ir lengvas lauko gėlių aromatas. Arbata visai neturi kofeino.

Lietuvoje penkiaskiautės driekės galima rasti miltelių pavidalu, mišiniuose su kitomis arbatomis, bet vieną - labai retai.

Maistinės ir gydomosios sąvybės: JIAOGULAN (penkiaskiautės driekės) gydomosios savybės prilyginamos ženšeniui, nors saponinų kiekiu JIAOGULAN lenkia savo bendravardį daugiau nei tris kartus. Kaip žinia, saponinai labai svarbūs kiekvienam žmogui, nes jie dalyvauja hormonų sintezėje. Tiriant šį augalą nustatyta, kad jo vartojimas teigiamai veikia širdies ir kraujagyslių sistemą, reguliuoja kraujo spaudimą, mažina cholesterolio kiekį, turi poveikį imunitetui, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir padeda gydant antro tipo diabetą, skystina kraują. Daugiau galima paskaityti wikipedijoje arba čia.

Dėmesio: JIAOGULAN (Penkiaskiautės driekės) vartoti negalima nėščioms ir vaikus žindančioms moterims, asmenims, kurie vartoja kraują skystinančius preparatus (aspiriną ir pan.). Kadangi šis augalas turi stiprų poveikį imunitetui ir jį aktyvina, jo nerekomenduojama vartoti asmenims, sergantiems arba turintiems polinkį sirgti autoimuninėmis ligomis.Į parduotuvę

0
PRADŽIA | PARDUOTUVĖ | KONTAKTAI | TAISYKLĖS | ARBATA | ARBATOS INDAI | ARBATOS BLOG'as  
           
2017 - 2020 © Sinensis                                                                                                   

 .