#4 Kaip žalioji arbata gali padėti sulieknėti?

Ar žalioji arbata gali jums padėti kovoti su antsvoriu? TAIP!
Žalioji arbata iš tikro yra ne tik skanus bet ir magiškas gėrimas. Turite antsvorio? Jūs tokie ne vieni - apie 30% procentų pasaulio žmonių turi antsvorio arba yra nutukę. Apie tai informacijos labai daug internete ir aš čia nebesikartosiu. Rašysiu apie žaliąją arbatą ir jos įtaką svoriui.
Kokiu būdu žalioji arbata mažina svorį?
Žalioji arbata greitina medžiagų apykaitą, aktyvina riebalų panaudojimą energijai taip juos degindama (ypač bloguosius ir pavojingus pilvo riebalus), degina riebalus aktyvios veiklos (sporto) metu bei mažina apetitą. Apie kiekvieną būdą skaitykite žemiau...
Žalioji arbata ir greita medžiagų apykaita (metabolizmas)
Jau prieš 20 metų atlikus mokslinius tyrimus nustatyta, kad kofeinas, kurio yra žaliojoje arbatoje, kartu su antioksidantu EGCG pagreitina medžiagų apykaitą net 4% ! Būtent šis derinys (kavoje yra daugiau kofeino, bet ji neturi EGCG) ir lemia tokį efektą. Užtenka dviejų puodelių arbatos per dieną ir žinoma - pastovaus ir ilgalaikio gėrimo - rezultatas tikrai bus pastebimas (aišku, reikia laikytis visų sveiko gyvenimo būdo rekomendacijų - maistas, sportas, miegas ir t.t.)
Mokslininkai nustatė kad net tie žmonės, kurie neužsiima aktyvia sportine veikla, pajaučia svorio mažėjimą ilguoju laikotarpiu.
Tiesiog degina riebalus
Koks yra riebalų deginimo mechanizmas? EGCG antioksidantas aktyvina riebalų deginimo hormoną noradrenaliną (norepinefriną) ir paversdamas riebalus į energiją juos mažina. Logika paprasta. Dar specialistai pabrėžia, kad labai svarbu EGCG kiekis - jo reikia daug. O kaip žinome iš ankstesnių straipsnių - jo daugiausia yra šviežioje kokybiškoje arbatoje.
Ir svarbiausia - didžioji dalis riebalų yra deginama nuo pilvo!!!
Sportuojant pasiekiamas keturgubas efektas
Mokslininkai 2008 metais nustatė, kad sportininkai, vartojantys žaliąją arbatą prieš ir po treniruočių pasiekė net 17% geresnių riebalų deginimo rezultatų nei tie, kurie tos arbatos nevartojo. Patyrinėję šį fenomeną jie nustatė, kad šis poveikis buvo ne tik dėl pačios arbatos (EGCG ir kofeino) poveikio, bet ir dėl papildomos energijos sportininkui kurią suteikė išsilaisvinę riebalai. Greičiausiai pagerėjo ir sportininkų rezultatai, bet apie tai nėra rašoma.
Tiesiog mažina apetitą!
Tai lengviausiai įrodomas ir pastebimas efektas - tiesiog, kai gundotės kažko perkasti (gal nelabai norite ir ne laikas, bet kaip sakoma - akys mato) - gurkštelkite žalios arbatos ir tas noras praeis. .Mano asmeniškai išbandyta ir tikrai veikia - tikrai sumažina apetitą ir norą užkandžiauti (apie kavą tai nepasakysi - prie kavos dar norisi ir ko nors užkasti, kai žalioji arbata to noro neiššaukia)!
Dėmesio: bet tai gali veikti ne visiems, todėl turite išbandyti asmeniškai. Be to - negalima gerti žaliosios arbatos tuščiu skrandžiu ar tik pavalgius - tai kenkia sveikatai ir gali iššaukti net mažakraujystę. Todėl gerkite praėjus valandai po valgio.
Tai tiek informacijos apie žaliosios arbatos poveikį svoriui.
Primenu - tai informacija surinkta per ilgą laiką internete ir negali būti naudojama, kaip gydomoji literatūra.
Nuoširdžiai
Darius Matuzas
www.sinenis.lt įkūrėjas ir puoselėtojas
Nuoroda kur įsigyti kokybiškos žaliosios arbatos čia www.sinensis.lt/zattplioji-arbata/
Komentarų nėra
Atsakykite
Krepšelis
Krepšelis tuščias.