Žaliosios arbatos nauda sveikatai 3/10. Aukštas kraujospūdis
Milijonai žmonių turi problemų dėl aukšto kraujospūdžio ir šiuo metu tai yra tapusi savotiška epidemija! Nejudrus gyvenimo būdas, nuolatinis stresas, greitasis maistas, aplinkos užterštumas ir t.t. - mokslininkai dar negali tiksliai įvardinti vienos priežasties ir priima prielaidą, kad tai visuma veiksnių. O pasekmės liūdnos - insultas (net ir labai jauniems žmonėms), širdies ligos, uždegiminiai procesai, krešuliai ir t.t. Aišku, yra daug būdų kaip spaudimą normalizuoti, bet kadangi čia jau kalbame apie žaliąją arbatą - taip, ji tikrai prisideda prie kraujo spaudimo sureguliavimo (nuolatos ir saikingai geriant - apie 2-3 puodelius per dieną.
Žaliosios arbatos nauda sveikatai 2/10. Cholesterolis
Žalioji arbata ir cholesterolis
Ar žinojote, kad paprasta žalioji arbata gali turėti teigiamą poveikį jūsų cholesterolio kiekiui? Moksliniai tyrimai rodo, kad reguliarus žaliosios arbatos vartojimas gali padėti sumažinti "blogojo" (LDL) cholesterolio kiekį kraujyje ir padidinti "gerojo" (HDL) cholesterolio kiekį.
ŠALTA ARBATA. Lengvai ir paprastai!
ŠALTA ARBATA PREKYBOS CENTRE....Nepirkite (kenkia sveikatai), o patys pasidarykite!
Kai lauke vargina karščiai ir norisi gerti, dažnai susimąstome - išgerčiau šaltos arbatėlės. Lekiame į prekybos centrą, perkame butelį ar skardinę ir ką...Saldus gazuotas (ar negazuotas) skystėlis su ryškia chemikalų potekste - nei ten atsigersi, nei troškulio numalšinsi, nei ten kažkas sveika...bau atvirkščiai - daug cukraus niekam negerai (tai atskira tema)...Tai ką daryti??? Pasidarysiu namie šaltos, skanios, sveikos ir naudingos arbatos! Kaip??? LABAI PAPRASTAI!!! (Tiesa, vargo nedaug, bet reikės palaukti).
ŠALTOS ARBATOS GAMYBOS PROCESAS:
Žaliosios arbatos nauda sveikatai 1/10. Antioksidantai
Žalioji arbata pelnė populiarumą ne tik
dėl gaivinančio ir malonaus skonio, bet ir dėl gausybės joje
esančių antioksidantų, kurie teikia didelę naudą žmogaus sveikatai.
Šie junginiai padeda kovoti su laisvaisiais radikalais –
nestabiliomis molekulėmis, galinčiomis pažeisti ląsteles ir
prisidėti prie lėtinių ligų vystymosi.
Dėmesio: visa informacija yra pagrįsta ir paremta
moksliniais tyrimais bei stebėjimais (yra nuorodos).
Kodėl verta gerti tik kokybišką arbatą?
Dažnai kalbame apie arbatos (nesvarbu kokia rūšis) kokybę. Bet koks man (arbatos mėgėjui ar gėrėjui) skirtumas? Kokią naudą man duoda ta arbatos KOKYBĖ??? Pabandysiu konkrečiai ir koncentruotai pateikti keletą minčių, kodėl verta rizikuoti, mokėti brangiau (na geras daiktas turi savo kainą) ir gerti tą skanų gėrimuką....
Kaip paruošti SKANIĄ žaliąją arbatą?
Visi žino žaliąją arbatą ar bent jau yra apie ją girdėję. Apie jos teikiamą naudą žmogaus organizmui parašyta tūkstančiai straipsnių ir straipsnelių tiek spaudoje, knygose ir internete. Atlikta šimtai klinikinių tyrimų ir stebėjimų, Tiesa, kai kuria informacija nereikėtų aklai tikėti. Tačiau dabar ne apie tai.
Ar jūsų žalioji arbata jums naudinga? Ar ji jums skani?
Tada klausimas kyla natūralus - kaip atpažinti tą kokybę (apie žaliosios arbatos poveikį sveikatai - kitą kartą) - išrinkau kelis pagrindinius kokybiškos arbatos (kai kurie punktai tinka ir kitoms arbatoms rūšims). Prie kiekvieno punkto - ne tik sausas teiginys, bet ir paaiškinimas kodėl tai taip svarbu kokybei. Taigi, pradedam:
Arbata ir diabetas
Diabetas - tai liga, kuria šiuo metu pasaulyje serga daugiau nei 400 milijonų žmonių. JI yra antroji pasaulyje pagal mirtingumą (po širdies ir kraujagyslių ligų) todėl visai suprantama, kodėl mokslininkai ieško įvairių ir naujų gydymo metodų bei deda milžiniškas pastangas norėdami užkirsti kelią šiai, XXI -ojo amžiaus epidemijai! Šiuo metu medicina yra stipriai pažengusi ir gali pasiūlyti įvairiausių cheminių vaistų visiems diabeto atvejams, bet tuo pačiu metu skiriamas labai didelis dėmesys ir lėšos natūralių gydymo priemonių atradimui bei tyrimui.
6 geros arbatos požymiai
Arbata yra vienas populiariausių gėrimų pasaulyje po vandens. Apie ją tikrai daug informacijos, jos visur gali nusipirkti, daugelis žmonių ją mėgsta, nes ji skani, tonizuojanti, turi daug naudingų medžiagų. STOP! Kaip sakoma, nuo šios vietos pakalbėkime plačiau.Ar tikrai arbata, kurią Jūs gėrėte ryte, dieną ar gersite vakare, yra jau naudinga? O gal ji Jums kenkia? Žinoma, gera arbata tikrai gali padėti jums jaustis žvaliau, stiprinti jūsų imunitetą ir būti jūsų geros nuotaikos šaltiniu - tai jau senai įrodyta tiek senovės kinų, tiek ir šiuolaikinės medicinos. Išragavęs ne vieną dešimtį arbatos rūšių, išgėręs jos ne vieną šimtą puodelių, atradau 6 GEROS ARBATOS POŽYMIUS (ir tikrai ne visus), apie kuriuos noriu papasakoti ir Jums.
Krepšelis
Krepšelis tuščias.